Uczniowie klas 1a i 2b zrealizowali kolejne zadania w ramach projektu Magiczna Moc Bajek.
W tym miesiącu połączyliśmy je z obchodami dnia Kolorowej Skarpetki, która jest symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, przypadającego 21 marca.
Celem święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi i ich rodzinami.
W klasie rozmawialiśmy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa ubraliśmy kolorowe, różne skarpetki. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne.
W ramach projektu poznaliśmy także kolejnego bohatera dobranocek dawnych lat – Koziołka Matołka.

M.Kitowska A.Gawrońska A.Jóźwicka