25 listopada w naszej szkole, jak co roku uczniowie klas I – III obchodzili bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem – Misiem. Uczniowie poznali historię powstania pluszaków. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek, rozwiązywania zadań matematycznych z misiem, uczniowie śpiewali sto lat misiom i oczywiście prac plastycznych o tematyce misiowej. Dzieci odgadywały zagadki – co to za miś, kosztowały przysmaków wszystkich misiów – miodku, przygotowując słodkie przekąski.

Misie cały dzień uczestniczyły z nami w zajęciach, nawet na lekcji wychowania fizycznego obserwowały jak ich właściciele ćwiczą. Dzieci otrzymały także od misiów słodkie Misie Lubisie.

Już dziś z niecierpliwością wszystkie dzieci oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy główny cel tego dnia – wspólna zabawa został osiągnięty!!!

Wychowawcy klas I-III