„To Twój głos kołysze mnie do snu.
Twój uśmiech oddala wszystkie niepokoje, lęki i koszmary.
Dotyk Twych rąk przynosi spokój i radość.
W Twoich ramionach znajduję ukojenie w żalu i rozgoryczeniu.
U Twych kolan świat jest znany, dobry i bezpieczny.
To Ty potrafisz cieszyć się z najdrobniejszego mojego sukcesu.”

Między innymi takimi słowami uczniowie klasy IIIc okazali wdzięczność i szacunek swoim rodzicom na uroczystości Dnia Rodziny.
Nasi goście dopisali. Licznie zgromadzeni rodzice obejrzeli przygotowany dla nich program artystyczny. Ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich pociech, nagradzając ich gromkimi brawami i nie kryjąc wzruszenia. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych prezentów obejrzeliśmy film z udziałem uczniów klasy IIIc. Uczniowie w krótkich słowach wyrazili miłość i wdzięczność swoim rodzicom. Następnie nasi niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i przepyszny, domowego wypieku tort, przygotowany przez jedną z mam. Bardzo dziękujemy p.Maderze za jej trud.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze rodziców przypomniały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Elżbieta Kociela, Robert Moszko