21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia uwierzmy, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania.

Wspólnie celebrując ten wspaniały dzień, uczniowie klas I-III wykonali zespołowo projekt – flagę życzliwości. Współpraca układała się fantastycznie, wszyscy w cudownych nastrojach i z pozytywnym nastawieniem wzięli udział w obchodach Dnia Życzliwości. Najmłodsi uczniowie podarowali kupony szczęścia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Niech dobro i życzliwość gości w naszych sercach na co dzień.

Wychowawcy klas I – III