Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami końcowymi wynikami projektu Erasmus+ PLAY, współpracy trzech krajów: Włoch, Polski i Hiszpanii, mającej na celu promowanie umiejętności cyfrowych uczniów w wieku od 11 do 14 lat, a także podnoszenie świadomości na temat znaczenia ochrony planetę poprzez edukację ekologiczną

Projekt zakończył się wydarzeniem finałowym, którego gospodarzem był IC Socrate Mallardo w Neapolu we Włoszech, w dniach 27 i 28 lutego 2023 r. Pierwszy dzień był poświęcony wymianie i dzieleniu się kulturą, a goście odwiedzili ważne miejsca w historycznym centrum Neapolu, takie jak Pałac Królewski i Piazza del Plebiscito.
28-go rano w szkole odbył się finał. Prezentacji towarzyszył występ orkiestry i mażoretek, co dodało uroczystej atmosfery. Włoscy i polscy uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie, dzielili się swoimi doświadczeniami z innymi klasami, przeprowadzono szereg zajęć o tematyce ekologicznej, w tym „drzewo przyczyn i rozwiązań”.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia była prezentacja gry wideo stworzonej przez studentów przy użyciu platformy Unity i języka C#. Każdy miał okazję zagrać w tę grę i być świadkiem imponujących efektów współpracy między partnerami: Paidea, włoską i polską szkołą oraz AMEFE, hiszpańskim stowarzyszeniem )
Z dumą informujemy, że projekt Erasmus+ PLAY okazał się wielkim sukcesem, osiągając swój cel, jakim było promowanie umiejętności cyfrowych i świadomości ekologicznej, przy jednoczesnym wspieraniu międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej oraz wzmacnianiu więzi między partnerami.
Jesteś ciekawy gry? Kliknij te linki: – Wersja iOS: https:// apps.apple.com/ro/app/playproject/id1668104674 – Wersja Androida: https:// play.google.com/store/apps/details?id=com.paidea.play