W poniedziałek 21.02.2022 w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole etap wojewódzki V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego współorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Warszawski Dom Kaligrafii oraz Academy International Wawer. Przystąpili do niego uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym 15-16.11.2021, w którym wzięło udział aż 35 osób z klas IV-VIII. Najlepsza dziesiątka miała za zadanie napisać tekst J.R.R. Tolkiena z “Listów”: Bądźcie odważni, ale nie zapominajcie o ostrożności! Wejrzyjcie w swe serca i jedźcie na spotkanie swego losu zgodnie ze sztuką kaligrafii czarnym lub granatowym atramentem piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi na gładkiej kartce formatu A4. Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można było użyć kolorów. Prace zostały zeskanowane i przesłane do organizatora, gdzie zostaną ocenione przez jury złożone z kaligrafów. Etap ogólnopolski odbędzie się 7 maja 2022 roku. Trzymamy kciuki za naszych szkolnych kaligrafów oraz kaligrafki i czekamy z niecierpliwością na wyniki!!!

Agnieszka Jóźwicka i Agata Majewska