W piątek 10 czerwca na terenie naszej placówki odbył się Rodzinny Festyn u Korczaka. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi, oraz zaproszonych Gości udało się przygotować wiele ciekawych propozycji na wspólną zabawę.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te najsmaczniejsze. Na złoty medal spisali się jak zwykle nasi Rodzice. Każdy mógł się posilić smacznymi, domowymi wypiekami, których nikomu nie zabrakło. W tempie błyskawicznym urosła kolejka po cieplutkie kiełbaski z grilla oraz po pyszne pierogi – przygotowane przez panie z Ukrainy. Można było także spróbować pysznej zupy pomidorowej z restauracji „Wichłacz”, świeżo wyciskanych soków, zdrowych lemoniad, galaretek, gofrów, deserów i domowych przetworów. Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszyły się zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, stoisko z popcornem i watą cukrową, loterie fantowe i kolorowe warkoczyki.

Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs na plakat o wakacjach, w którym brały udział wszystkie klasy z naszej placówki. Nagrodę za zwycięstwo – przechodni puchar Dyrektora Szkoły, wręczyła zwycięzcom – klasie II „d” Pani Prezydent Anna Mieczkowska.

Tego dnia można było usłyszeć i podziwiać wiele występów wokalnych i tanecznych starszych uczniów, ale także tych w wykonaniu grup zerowych i „Pszczółek”. Na sztalugach zaprezentowane zostały obrazy naszych zdolnych wychowanków. Dużą popularnością cieszył się również „Empiriusz”, gdzie odbywały się wirtualne zabawy z chemią (Wirtualne Oceanarium).

Na naszym boisku gościliśmy Straż Graniczną, Policję, Straż Pożarną, Para Medic Poland, ratowników medycznych szkolących dzieci z udzielania pierwszej pomocy cieszący się dużym zainteresowaniem głośny „Gang Maluchów”.

W pewnym momencie nasze boisko otuliła kolorowa chmurka pyłków Holi, a to wszystko za sprawą kolorowych proszków, którymi na znak organizatora wzajemnie posypywali się i dzieci i rodzice i nauczyciele.

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie, mnóstwo atrakcji i zabawa kolorami, to idealny przepis na udany Festyn Rodzinny! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego Festynu i udzielili wsparcia temu przedsięwzięciu: Rodzicom naszych uczniów, na których zawsze możemy liczyć, naszym uczniom, licznie przybyłym Gościom oraz wszystkim przyjaciołom naszej „szóstki”. Dzięki ich ofiarności, współpracy i zaangażowaniu możliwe będzie dalsze doskonalenie komfortu pracy i odpoczynku naszych uczniów, bowiem cały dochód z festynu – 7746,30 będzie przekazany na wyposażenie strefy relaksu naszych uczniów.

Już dziś zapraszamy na kolejny Festyn Szkolny!