Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wizyty w szkole. Uczniowie z Grecji przygotowali interesujący program powitalny, podczas którego był śpiew, pokaz tradycyjnych tańców greckich, rozgrywki sportowe oraz poczęstunek i prezentacja regionu w którym się znajdujemy. Każdy uczestnik wymiany otrzymał prezent od szkoły partnerskiej. Następnie zwiedziliśmy cerkiew prawosławną i udaliśmy się na spotkanie z władzami miasta. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się jak włodarze Amaliady wprowadzają ekologiczne systemy ochrony środowiska i jak zmieniła się Amaliada na przestrzeni wieków. Podczas lunchu uczniowie mieli okazję spróbować tradycyjnych greckich potraw. Popołudnie spędziliśmy integrując się na plaży Kourouta i intensywnie rozwijając umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

 

Agnieszka Socha, Mariola Stańczak