Dzień rozpoczął się od wycieczki do rejonu Elis, który odgrywał ważną rolę w czasach antycznych. Czekało tam na nas wiele wrażeń podczas zwiedzania starożytnej krainy. Na miejscu widzieliśmy muzeum archeologiczne, w którym są interesujące zbiory z wykopalisk okresu hellenistycznego do czasów rzymskich. Następnie zwiedziliśmy ruiny starożytnego teatru, w którym uczniowie z Grecji przygotowali dla nas przedstawienie. Kolejnym punktem wycieczki był średniowieczny zamek Chlemoutsi, który uważany był za jedną z najsilniejszych twierdz księstwa Achaja na Peloponezie. Położony jest on na wzgórzu skąd podziwialiśmy piękną panoramę oraz kontury wysp Morza Jońskiego. Następnie był wspólny lunch i integracja oraz doskonalenie umiejętności językowych podczas zabaw na plaży.

Agnieszka Socha i Mariola Stańczak