Na jednej z piątkowych lekcji pierwszoklasiści, z pomocą pani pedagog, uczyli się w jaki sposób mogą rozwiązać pojawiający się problem. Każdy z nas w swoim życiu doświadcza sytuacji problemowej, która często na początku wydaje się nam bardzo trudna. Czasami wystarczy jednak chwilkę się zastanowić, a racjonalne rozwiązanie nasuwa się samo. Podczas zajęć chętne dzieci losowały z koszyka jakąś sytuację problemową, następnie była ona głośno odczytywana i wtedy następowało poszukiwanie właściwej drogi do rozwiązania przedstawionego problemu. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, pomagali sobie wzajemnie i prezentowali różne propozycje rozwiązania. Życzę moim wychowankom, aby takich sytuacji w swoim życiu mieli jak najmniej, a gdyby się takie zdarzyły, aby bez problemu sobie z nią poradzili.

Mariola Polak