Drugoklasiści od kilku dni realizują projekt „Magia teatru”, który ma na celu poszerzenie wiedzy na temat teatru i propagowanie kultury teatralnej. Dzieci poznały historię teatru, jego rodzaje, zgromadziły słownictwo, poznały miejsca, sprzęty oraz zawody związane z teatrem. Miały także okazję poznać różne rodzaje lalek teatralnych i etapy ich powstawania na podstawie wywiadu ze scenografem z pracowni lalkarskiej. W dniu dzisiejszym w ramach edukacji plastycznej uczniowie wykonali kukiełki   z drewnianych łyżek według przygotowanego wcześniej projektu. W naszej sali pojawiły się dziś księżniczki, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Myszka Miki i Minine, Roszpunka, Harry Potter, smok, i wiele innych postaci. Była to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i kreatywności uczniów. Na kolejnych zajęciach będziemy poznawać etapy przygotowania przedstawienia.

Mariola Polak