Od poniedziałku trzecioklasiści spędzają czas w szkole ze swoimi rówieśnikami z lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Jest to bardzo intensywnie spędzany czas, gdyż w książce przygód nie brakuje i dużo w niej się dzieje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przeczytali książkę i omawiali ciekawe przygody bohaterów starając się zauważyć, jak w doskonały sposób autorka książki, Astrid Lindgren, przekazuje nam wielkość takich wartości jak miłość, szacunek, przyjaźń, uczciwość, kreatywność czy odpowiedzialność. Pracując w grupach dzieci przygotowały charakterystykę poszczególnych bohaterów i wykonały wspólnie plakaty, na edubalu układały ich imiona wykorzystując piłki edukacyjne, wykonały wiele zadań związanych z lekturą, podczas zabawy PRAWDA/FAŁSZ sprawdziły jak dużo faktów zapamiętały, a dziś wykonały z pomocą pani Agnieszki Jóźwickiej piękne „leporello”, czyli kreatywne książeczki w formie harmonijki, przez co uczniowie rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz uporządkowali sobie najważniejsze wiadomości na temat lektury.
Mariola Polak