Cały ostatni tydzień uczniowie spędzili ze swoimi rówieśnikami z lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Był to bardzo miło i intensywnie spędzony czas, gdyż w książce przygód nie brakuje i dużo się w niej dzieje. Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem przeczytali książkę i omawiali każdą ciekawą przygodę bohaterów starając się zauważyć, jak w doskonały sposób autorka książki, Astrid Lindgren, przekazuje nam wielkość takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek, uczciwość, kreatywność czy odpowiedzialność. Po przeczytaniu lektury uczniowie doskonale wiedzą jak powinni okazywać szacunek starszym, rodzicom, sąsiadom czy osobom samotnym. Wiedzą, jak ważna jest miłość rodziców do dzieci i dzieci do rodziców i w jaki piękny sposób można ją okazywać. Wiedzą również, jak można ciekawie spędzać czas wykorzystując często najbardziej kreatywne pomysły. Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej lektury. Jest ona doskonałym pomysłem na przybliżenie wartości, które w naszej klasie uznaliśmy dla nas za najważniejsze.

Mariola Polak