W miniony piątek uczniowie, na zaproszenie taty naszej Ani – pana Huberta Matuszaka, mieli okazję odwiedzić rodzinną firmę zajmującą się pozyskiwaniem i handlem drewnem w Mirowie (gmina Rymań). Trzecioklasiści z dużym zainteresowaniem obserwowali wszystkie etapy pracy związanej z obróbką drzewa, pozyskiwaniem drewna kominkowego i opałowego oraz jego załadunkiem. Po części edukacyjnej mieliśmy okazję przejechać się ogromnym samochodem przewożącym drzewo, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach plenerowych oraz degustowaliśmy przygotowane dla nas przysmaki z ogniska. Wiele lat doświadczenia, rzetelność oraz pasja Gospodarzy pozwoliły na ciekawe przekazanie uczniom wielu nowych wiadomości i umiejętności. Wycieczka przyczyniła się także do integracji zespołu klasowego podczas wspólnych zabaw na łonie natury.

Bardzo dziękujemy Państwu Matuszak za zaproszenie, organizację zajęć i przygotowanie wspaniałego poczęstunku, a pani Martynce za opiekę nad uczniami podczas wyjazdu. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i bogatsze o nową wiedzę i doświadczenie.

Jeśli ktoś będzie potrzebował drewna to zapraszamy do Mirowa 🙂

Mariola Polak