Takie pytanie zadała dziś uczniom klasy I „b” pani pedagog, która gościła u nas na jednej z lekcji. Jednym z celów tej wizyty było przybliżenie pierwszoklasistom osoby pedagoga szkolnego, wyjaśnienie im czym się w szkole on zajmuje oraz zaoferowanie im pomocy, kiedy tylko będą jej potrzebowali. Nasz gość chciał się także dowiedzieć, jak dzieci czują się w swojej klasie po dwóch tygodniach nauki, co im się w niej podoba, a z czym mają problem. Uczniowie podczas swobodnej dyskusji wymienili wiele rzeczy, które im się w klasie podobają, a pani pedagog spisywała je na tablicy, opowiedzieli również o zasadach panujących w naszej klasie, które wspólnie ustaliliśmy. Dzieci przyznały także, że największą trudność sprawia im jeszcze powstrzymywanie się od rozmowy z kolegą czy koleżanką podczas pracy na lekcji, ale zapewnili, że postarają się pracować w ciszy. Trzymam kciuki za moich Pierwszaków!!!

                                                                                                          Mariola Polak