Uczniów klasy Ic odwiedziła dziś pani psycholog Marta Aleksandrowicz. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących tematu przyjaźni. Podczas zajęć odpowiedzieliśmy sobie wspólnie co to jest przyjaźń, jak być przyjacielem dla drugiej osoby. Wskazaliśmy cechy charakteru prawdziwego przyjaciela. I co bardzo istotne odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Jak należy postępować, aby znaleźć przyjaciela?”.

Doszliśmy wspólnie do ciekawych wniosków. Prawdziwą przyjaźń cechuje troska o drugą osobę, oddanie, zaufanie oraz dotrzymywanie słowa. Cechuje ją otwarte i szczere porozumiewanie się, szacunek i przebaczanie sobie nawzajem. Jeżeli chcę mieć przyjaciela, muszę najpierw sam nim być i włożyć w przyjaźń wiele wysiłku.

Była to cenna lekcja, która pomoże uczniom we wzajemnych relacjach i kontaktach. Dziękujemy bardzo Pani psycholog!

Marta Aleksandrowicz, Elżbieta Kociela