Na dzisiejszych zajęciach, na których gościliśmy panią pedagog – Renatą Adamiak, trzecioklasiści prezentowali zawód, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Była to doskonała okazja, aby pokazać dzieciom jak wyglądają możliwe ścieżki ich edukacji, ile trwa cała nauka oraz jakie szkoły i studia należy skończyć, aby zdobyć ten wymarzony zawód. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zdobycie każdego zawodu wymaga wielu lat systematycznej nauki, dużego zaangażowania i wiary we własne siły.

Przy okazji tego tematu porozmawialiśmy także o dawnych zawodach, które odchodzą w zapomnienie. Brak zapotrzebowania na niektóre usługi oraz rozwój technologiczny spowodowały, że niektóre profesje nie są już tak potrzebne, jak to bywało w przeszłości. Dowiedzieliśmy się m.in. czym zajmował się bednarz, zdun, folusznik, płaczki, klikon, kowal, łapacz pijawek, cyrulik czy lektor. To była bardzo ciekawa lekcja!

                                               Mariola Polak