W dniu dzisiejszym (29.09) klasa VIIIc uczestniczyła w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską.

Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych pokazach prowadzonych przez pracowników naukowych tej zachodniopomorskiej uczelni technicznej.

Ósmoklasiści wiedzą, jak działa suszarnia słoneczna w układzie hybrydowym, jak smakują suszone w niej jabłka i ile złotych można zarobić korzystając z darmowej energii słonecznej.

Uczniowie z ogromną ciekawością obserwowali , jak strugą wodną można wyciąć najbardziej skomplikowane kształty.

Jeden z pracowników naukowych wprowadził ich w tajemnice mikro – i nanoskali, pozwalając im odkrywać świat w wielkim powiększeniu za pomocą przeróżnych mikroskopów.

Z wielkim zainteresowaniem młodzież oglądała pokaz wyładowań elektrycznych. Generator Tesli, drabina Jakuba , ani żadne działko elektromagnetyczne nie będzie od dzisiaj dla nich tajemnicą.

Oczywiście nie obyło się bez sportu, uczniowie nauczyli się grać w crossmingtona, zaciekawili się blackmingtonem i spróbowali swoich sił w siłowni.

Wiedzą już, miejmy nadzieję, po co się uczyć……