Szanowni Państwo
W dniu 14.11.2022 w godzinach popołudniowych uczeń naszej szkoły jadąc rowerem pod prąd ulicą Poznańską i skręcając pod prąd na skrzyżowaniu z ulicą Bydgoską, wpadł czołowo na prawidłowo jadący ulicą Bydgoską i skręcający w ulicę Poznańską samochód.
Uczeń jechał rowerem bardzo szybko i jeszcze rozmawiał przy tym przez telefon. Wyłącznie dzięki ostrożnej jeździe i refleksowi kierowcy samochodu nie doszło do tragedii.
Ponieważ docierają do mnie coraz liczniejsze sygnały o tego typu brawurowej i łamiącej zasady ruchu drogowego jeździe naszych uczniów po uliczkach Radzikowa, apeluję do wszystkich rodziców o stanowcze reakcje i zwrócenie uwagi na bezwzględne przestrzeganie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów w tym zakresie.
Zobowiązuję Wychowawców wszystkich klas do przeprowadzenia na lekcjach wychowawczych zajęć na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uczulenie dzieci na obowiązek przestrzegania przepisów oraz respektowania istniejących kierunków jazdy.
Unikniemy w ten sposób kolejnej tragedii drogowej na terenie naszego Osiedla

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Andrzej Haraj