Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej „Piękno detalu, perły architektoniczne”. Dedykujemy go uczniom klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Czekamy na Wasze prace!

Więcej o konkursie

Celem konkursu jest promowanie sztuki fotografii i docenianie umiejętności fotograficznych uczestników.

Zadaniem uczniów jest przedstawienie najciekawszych według nich niezwykłych detali architektonicznych województwa zachodniopomorskiego, które udało im się uchwycić wiosną, latem, jesienią lub zimą, np.: fryzów, kapiteli, balustrad, gzymsów, kolumn, głowic, arkad, rzeźb, płaskorzeźb, fasad, witraży, kasetonów, werand, attyk, portyków, tympanonów, loggii, belkowań, kopuł, balkonów czy krenelaży. Zdjęcie musi być wykonane w orientacji poziomej, w wysokiej jakości, tak by mogły spełniać kryteria druku w postaci kalendarza. Nie może ono być wcześniej publikowane ani zgłaszane w innych konkursach.  Niedopuszczalne jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów fotografii pochodzących z różnych plików. Zabronione jest zwiększanie oryginalnej rozdzielczości Zdjęcia.

Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy p.szczerba@sp6kg.pl do dnia 12 października 2023 roku. Najciekawsze zdjęcia zostaną przesłane do Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2024.