O jakich słowach myślimy? Co to są “królewskie słowa”? Na te pytania pomogła odpowiedzieć klasie 1a Pani pedagog, która przeprowadziła zajęcia warsztatowe. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w lekcji. Chętnie odpowiadali na pytania, z zaciekawieniem słuchali Pani pedagog. Rozmawiali na temat bezcennej wartości, jaką jest przyjaźń, koleżeństwo. Wspólnie zastanawiali się, co każdy z nas może zrobić, aby być lubianym w najbliższym środowisku. Uczniowie podawali swoje propozycje: można być miłym, można koleżankę wesprzeć dobrym słowem, podarować drobny upominek, dzielić się i być serdecznym. Te, i wiele innych propozycji pojawiło się na mapie myśli, którą uczniowie wspólnie stworzyli.

Na zakończenie, każdy uczeń mógł usiąść na “magicznym tronie” założyć koronę i usłyszeć miłe, ciepłe i wspierające słowa od kolegów i koleżanek.

Wszyscy uczniowie wysunęli wspólny wniosek, że bycie miłym dla innych, jest równie przyjemne i miłe, jak otrzymywanie dobrych i ciepłych słów.😊

 

Renata Adamiak, Magdalena Jarnicka