Kr贸lowa jest tylko jedna 鈥

W naszej szkole w dniach 14.03-17.03 obchodzili艣my tydzie艅 matematyki.

Szczeg贸lnie w dniu 14.03 kr贸lowa艂a ona 鈥 niesko艅czona, nieograniczona, ci膮gle nieodkryta, niewymierna, przest臋pna, wspominana ju偶 w Biblii, sta艂 zwana Ludolfin膮 鈥 liczba Pi. Jej przybli偶enie to 3,14. Swoje 艣wi臋to obchodzi w艂a艣nie 14 marca (14.03) 鈥 wsp贸lnie z Albertem Einsteinem, najs艂ynniejszym naukowcem, matematykiem, fizykiem, badaczem, nauczycielem, wyk艂adowc膮 s艂yn膮cym te偶 z nietuzinkowej fryzury i zabawnych min. On wraz z Wac艂awem Sierpi艅skim obchodz膮 w ten dzie艅 urodziny. Uczniowie z rado艣ci膮 przyst膮pili do 艣wi臋towania.

Uczniowie klas 4 poznali przybli偶enie liczby pi koloruj膮c odpowiednia liczb臋 kwadracik贸w wynikiem pracy by艂y miasta liczby Pi.

Uczniowie innych klas wykonali prace plastyczne z liczb膮 pi w roli g艂贸wnej, zagadki oraz krzy偶贸wki. Inni prezentowali najwa偶niejsze informacje o liczbie Pi.

Okaza艂o si臋, 偶e noblistka Wies艂awa Szymborska jeden ze swoich wierszy zadedykowa艂a niezwyk艂ej liczbie Pi.

Wtorek up艂yn膮艂 po has艂em “Z cyrklem w r臋ku”. Na szkolnych 艂awkach zago艣ci艂 ten magiczny przyrz膮d. Uczniowie tworzyli pi臋kne prace plastyczne maj膮c tylko to narz臋dzie do dyspozycji. Okazuje si臋, 偶e to wcale nie jest takie 艂atwe zadanie, jednak nasi mistrzowie dali rad臋.

W 艣rod臋 ogl膮dali艣my prezentacje przygotowane przez uczni贸w o s艂ynnych matematykach. Dowiedzieli艣my si臋 kim by艂 Pitagoras, Tales, Euklides czy Fibonacci.

Na zako艅czenie tego tygodnia uczniowie wzi臋li udzia艂 w Mi臋dzynarodowym Konkursie Matematycznym “Kangur”.

Trzymamy mocno kciuki za osi膮gni臋cie jak najlepszych wynik贸w!!!

Tydzie艅 matematyczny min膮艂 szybko, ale kr贸lowa matematyka nas nie opuszcza.

Agnieszka Krzysztofik 鈥 Kuna, Monika Muszy艅ska