„Jesienne listki”
23 listopada 2017
Na EDUBALU praca wre!!!
26 listopada 2017

Kurs Pierwszej Pomocy

Uczniowie klasy VIb oraz VIIc uczestniczyli w kilkugodzinnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanym przez Rejonowy Oddział PCK w Kołobrzegu. W trakcie trwania kursu uczniowie dowiedzieli się o zasadach udzielania pomocy w nagłych przypadkach zatrzymania funkcji krążeniowo – oddechowych oraz unieruchomienia kończyn podczas złamań. Każdy uczestnik szkolenia odegrał pozorną akcję udzielania pomocy łącznie z zabezpieczeniem terenu, ochroną ratownika, wezwaniem służb ratunkowych i co najważniejsze, wykonaniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej u poszkodowanego. Wśród naszych uczniów można było zaobserwować ukryte talenty przyszłych ratowników.

Magdalena Jarnicka

Dodaj komentarz