Na dzisiejszych zajęciach uczniowie mieli okazję wykonać swoje pierwsze Lapbooki. Tematem ich były omawiane ostatnio wiersze Juliana Tuwima. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa. Wszystko przedstawione jest w formie rysunków, otwieranych okienek, ruchomych elementów, na karteczkach o przeróżnych kształtach czy w kieszonkach.

W tej pracy pomagała nam pani Agnieszka Jóźwicką z biblioteki, która krok po kroku pokazywała drugoklasistom jak taki Lapbook wykonać.

Dzieci mocno zaangażowały się w pracę i dzięki temu powstały bardzo ciekawe i oryginalne „książki na kolanach”. Taka forma kreatywnego zaprezentowania informacji wzbudziła w uczniach ogromną ciekawość i zmotywowała ich do twórczego tworzenia. Na pewno jeszcze nie raz będziemy sięgać po taką formę pracy, która bardzo się dzieciom podobała.

Mariola Polak