Uczniowie klas drugich wzi臋li udzia艂 w bibliotecznych warsztatach tworzenia lapbook贸w. Jest to w wolnym t艂umaczeniu 鈥瀔si膮偶ka na kolanach鈥, kt贸ra w atrakcyjny i prosty spos贸b przedstawia informacje na wybrany temat. Na zaj臋ciach uczniowie dowiedzieli si臋 : co to jest lapbook, jak go wykona膰 i jakie jest jego przeznaczenie, czyli do czego mo偶e s艂u偶y膰?. Obejrzeli r贸wnie偶 przyk艂adowe prace. Nast臋pnie dzieci przyst膮pi艂y do 聽tworzenia lapbook贸w na temat swojej ulubionej ksi膮偶ki lub postaci. Najpierw z papieru wycina艂y otwierane karteczki w przer贸偶nych kszta艂tach i rozmiarach, a nast臋pnie nakleja艂y je tak, aby zape艂ni膰 stronice teczki.

Uzupe艂nia艂y wa偶nymi informacjami i ciekawostkami. Zaj臋cia by艂y jednym ze sposob贸w rozbudzenia zainteresowania ksi膮偶k膮 i czytaniem.