Klasa 7c odwiedziła kołobrzeski Pałac Brunszwickich mieszczący wystawę pod tytułem „Tak się żyło w PRLu”. Była to dla uczniów bardzo ciekawa podróż w czasie. Cofnęli się do świata sprzed kilku dekad. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o jakże ciekawych, choć „szarych czasach”, kiedy telewizja była czarno-biała, o ile w ogóle miało się przywilej posiadania telewizora. Dowiedzieli się o istnieniu kryształów, plastikowych owoców, pralki, do której wodę trzeba było samemu wlewać. Poznali „ksero” swoich dziadków, czyli kalkę techniczną.  Uważnie słuchali, jak wywoływano zdjęcia, jak wyglądała szkoła w tamtych czasach. Oglądali zeszyty zapisane z wielką starannością. Poznali kultowe cytaty z kultowych polskich filmów. Wszystko to, miejmy nadzieję, przyczyniło się do lepszego zrozumienia świata, w którym żyją.

A po lekcji mogli rozkoszować się wspólnym posiłkiem w kolorowej pizzerii.