Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki  odbył się  już po raz czwarty   Konkurs Czytelniczy dla klas III pt. „Magiczne podróże po literaturze”. Drużyny  musiały wykazać się dużą znajomością treści utworów. Była krzyżówka,  puzzle, test wiedzy   i wiele innych zadań. Inspiracją wszystkich konkurencji  były lektury, wiersze i książki dla dzieci. Głównym celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, umiejętne przekazywanie  zapamiętanych wiadomości, a także  kształtowanie   współzawodnictwa i współdziałania.

Po wszystkich konkurencjach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I m. – klasa 3d (Blanka Stępniewska,Antoni Pauk)

II m. –klasa 3a (Maria Rycak, Dominika Błażejak))

III m. –klasa 3c (Blanka Pozorska, Maja Jedziniak)

Wyróżnienie klasa 3b ( Joanna Serement, Piotr Tessikowski)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

                               A.Jóźwicka