⁹Nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania  skierowana  jest m.in. do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu  do czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.  Uroczyście z okazji Mikołajek odbyły się zajęcia czytelnicze, na których wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali książkowe prezenty. W skład zestawu wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców  i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Podczas zajęć czytaliśmy wybrane utwory oraz tworzyliśmy komiks o książce.

Za sprawą przygotowanej specjalnie  wyprawki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter i czytania.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.