Uczniowie klasy 2c przygotowali pierwszy samodzielny projekt „Biegun północny i południowy”.

Dzieci po otrzymaniu tematu musiały rozpocząć od rozdzielenia zadań między siebie. Następnie zaplanowały jak zdobyć potrzebne materiały i informacje. Każdy odpowiadał za inny element projektu. Podczas przedstawiania tematów uczniowie wykorzystali samodzielnie wykonane plansze, rysunki, ilustracje, zdjęcia, mapy i globus.

Niełatwe okazało się pokonanie stresu, nieśmiałości i zaprezentowanie się na forum klasy. Dzieci w bardzo ciekawy sposób przedstawiły bieguny zimna. Opowiedziały gdzie leżą i czym wyróżniają się wyjątkowe regiony – Arktyka i Antarktyda. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta można tam spotkać i co je charakteryzuje. Uczniowie przedstawili bardzo dużo ciekawostek na temat pingwinów, humbaków, reniferów, orek, fok, niedźwiedzi polarnych …🐧🐬🦌 Przedstawili jaka jest średnia temperatura w najcieplejszym i najzimniejszym miesiącu w roku. Dowiedzieliśmy się, kto zamieszkuje Arktykę i tego, że na Antarktydzie ze względu na bardzo niskie temperatury pracują tylko naukowcy w stacjach badawczych.

Zdobyte wiadomości dzieci wykorzystały w praktyczny sposób wykonując makietę Arktyki i Antarktydy. Dzieci wykorzystały folię, pudełka, wytłoczki po jajkach, watę, brokat, plastelinę, farby …. Na makietach powstały góry lodowe, stacje badawcze, ocean, przeróżne zwierzęta na tle zimowego krajobrazu …. ❄️❄️❄️

Pomysłowość i kreatywność uczniów była niesamowita!🤩😁

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny temat do prezentacji. 👍😍

Elżbieta Kociela