KWAS + ZASADA ->SÓL + WODA ?? DOŚWIADCZENIA UCZNIOWSKIE W KLASIE 8C
13 stycznia 2019
„Żeby lepiej się czytało, zrób zakładkę doskonałą”
14 stycznia 2019

Matematyka nie musi być nudna …

Połączenie maty i gier matematycznych to doskonały sposób na naukę i utrwalanie umiejętności liczenia. Przekonali się o tym uczniowie z klas I „c” i I „b”, którzy podczas piątkowych zajęć wspólnie grali w „Dopełnianie do 10” i w „Trzy w linii”. Praca na macie pozwala nauczycielowi, w taki sposób skonstruować zajęcia dydaktyczne, żeby stroną aktywną były dzieci, które poprzez manipulowanie przedmiotami nabierają doświadczeń, tak ważnych w procesach poznawczych. Dodatkowo podczas naszych zajęć towarzyszyła nam duża dawka ruchu, częste zmiany aktywności, obmyślanie strategii       i współpraca dzieci w dążeniu do wygranej. Gratulujemy naszym uczniom umiejętności matematycznych.

                                                   Elżbieta Kociela, Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.