15 września w naszej szkole w klasach I-III odbyły się warsztaty związane z Międzynarodowym Dniem Kropki. Jest to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Uczniowie młodszych klas poznali historię małej Vashtii – nieśmiałej dziewczynki, która na swej drodze spotyka mądrą nauczycielkę od plastyki. To właśnie dzięki niej dziewczynka uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

Podczas warsztatów  żonglowaliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w  grach z wykorzystaniem różnego rodzaju kropek. Stworzyliśmy drzewa marzeń, uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem hula-hop i baniek mydlanych. Rozmawialiśmy na temat „Dlaczego warto być kreatywnym?”. Uczniowie przygotowali ciekawe wystąpienia/prezentacje o własnych talentach. Za pomocą patyczków higienicznych i farb dzieci wykonały piękne, pomysłowe prace plastyczne. Do naszych prac plastycznych użyliśmy też plasteliny. Wypełniając nią kropki powstały fantastyczne zwierzątka. Dzieci wykleiły też kropkami poznaną w tym tygodniu literę A, a. Później z pomocą swojej wyobraźni  wyczarowały z jednej kropki, którą miały na kartce, wspaniałe arcydzieła według własnego pomysłu. Powstały  też śmieszne zdjęcia z kropkowanymi ustami, kapeluszami, kokardkami i okularami – było przy tym dużo śmiechu. Wykropkowaliśmy też chodnik prowadzący do szkoły. Uczniowie poznali również nazwisko wielkiego malarza Kandinsky’ego oraz pojęcie abstrakcji w sztuce. Wzorując się na jego dziełach próbowali tworzyć własny obraz.

Na długo zapamiętamy ten dzień, pełen pomysłów i kreatywności!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej