Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

                         Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

                      

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie naszych ulubieńców. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji biblioteka przygotowała wystawę propozycji książkowych dla czytelników oraz zajęcia dla najmłodszych. W grupach zeróweczek przeczytaliśmy  „Czerwonego Kapturka” w wersji Teatrzyku Kamishibai ,natomiast uczniowie  klas 1A i 1B po zapoznaniu się z  bajką pt. „Opiekuńcze krasnale” wykonali piękne prace plastyczne. To wydarzenie przypomniało uczniom o różnych postaciach z bajek, które codziennie czekają w bibliotece szkolnej na spotkanie z czytelnikami.