Pięciolatki z 0c uczestniczyły w Ścieżce Edukacyjnej Ognik w Straży Pożarnej.
8 listopada 2017
Żywa lekcja przyrody
9 listopada 2017

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajka wędruje po świecie ,dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest

przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a.

W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy go 6 listopada przypominając cudowny świat

postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Uczniowie klasy IB I IC wzięli udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych, na których powstali piękni

bajkowi bohaterowie z  drewnianych łyżek. Klasa III b przygotowała ilustracje do przeczytanych baśni

H.CH.Andersena. We wszystkich klasach I-III nauczyciele czytali opowiadanie G.Bąkiewicz „Książka z

bajkami”, a na naszym holu przy bibliotece możemy przeczytać znane cytaty z bajek.

Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Pippi, Pinokia czy Kopciuszka.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.