Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada uczniowie klasy IIIa i IIId brali udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga specjalnego p. Klaudynę Bujak. Temat zajęć „Jesteśmy inni, a jednak tacy sami” stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – koleżanek i kolegów. Po ciekawej pogadance, obejrzeniu filmu edukacyjnego, wysłuchaniu opowiadania o smoku, ale również w oparciu o własne spostrzeżenia i doświadczenia uczniowie zapamiętają, że tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Z przeprowadzonych zajęć płynie bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci, ale dla każdego z nas.

SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM!

K. Bujak , K. Michalska, A. Gawrońska.