Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniach 18-22 kwietnia 2013r. świętowaliśmy  (przez cały tydzień) Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszym mniemaniu powinien on trwać przez cały rok! Tegoroczne hasło brzmiało: ”Zainwestuj   w naszą planetę”. Nie zapomnieliśmy również – o obchodzonym  7 kwietnia, Światowym Dniu Zdrowia. Hasło roku 2023 to „Zdrowie dla wszystkich”.  A co działo w tym magicznym tygodniu:  były okolicznościowe gazetki, podczas zajęć z wychowawcą i panią bibliotekarką, klasa IV a zasadziła, w ramach konkursu czytelniczo- ekologicznego, Magiczne Nasionko. Otwarto pierwsze w dziejach Szkoły sklepowisko SWAP (co oznacza w j.angielskim- zamianę/wymianę), a można było wymienić ubrania i rośliny. Na lekcjach techniki tworzono „ Coś nowego ze starego”. Zaś długa przerwa, w piątek, 21kwietnia, na długo zapadnie w naszą pamięć. Były łamańce i prawdziwe tańce, zgodnie z mottem: Bądź zdrowy- wyginaj śmiało ciało! Zajęcia poprowadziła nasza pani od wychowania fizycznego i jogi. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie brali udział  w obchodach Święta na część naszej Matki-Ziemi.          

 

 

                                                              Nauczyciele geografii i biologii.