W dniu 8.12.2022 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kopernika odbył się konkurs recytatorski w języku niemieckim „Am Anfang war die Poesie”. Nasza szkoła reprezentowana była najliczniej! Swój talent recytatorski oraz sceniczny pokazało aż 10 osób: Dominika Błażejak, Matylda Ginelli, Julia Gwiażdzińska, Natalia Cholka, Jan Jadanowski, Weronika Rosińska, Józef Zyra, Lena Dubińska, Weronika Pawliszcze oraz Nikola Wańdiuk.  Uczniowie w języku poetyckim mówili o miłości, uczuciach, śniegu, zimie, świętach, zwierzętach, itp. Jury zostało zaczarowane przez Józefa Zyrę – któremu jednogłośnie przyznane zostało pierwsze miejsce na podium. III miejsce zajęła Weronika Pawliszcze , która z wielki zachwytem opowiadała o pierwszym śniegu.

Brawo!