Uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach  tworzenia lapbooków. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”, która w atrakcyjny i prosty sposób przedstawia informacje na wybrany temat. Pani bibliotekarka przekazała uczniom podstawowe wiadomości : co to jest lapbook, jak go wykonać i jakie jest jego przeznaczenie, czyli do czego może służyć. Zaprezentowała również przykładowe prace. Następnie dzieci przystąpiły do  tworzenia lapbooków na temat swojej ulubionej książki. Najpierw z kolorowego papieru wycinały otwierane karteczki w przeróżnych kształtach i rozmiarach, a następnie naklejały je tak, aby zapełnić stronice teczki. Uzupełniały ważnymi informacjami i ciekawostkami.
Zajęcia były jednym ze sposobów rozbudzenia zainteresowania książką i czytaniem. Realizowane zostały w ramach projektu  wymagania NPRC 2.0.

                                                                                                                                                                 A.Jóźwicka

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa

Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju

Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.