W dzisiejszym dniu uczniowie klasy Ia i IIc zrealizowali kolejne zadanie dotyczące zdrowego stylu życia.

Wzięliśmy udział w prezentacji uczennic klasy IIc Laury Kot i Mai Stępniewskiej oraz konkursie „Moje zdrowie – mój skarb”.

Prezentacja Laury i Mai dotyczyła tematu bakterii. Dziewczynki wyjaśniły co to są bakterie, jak są zbudowane i co im zawdzięczamy. Przekazały nam w prosty sposób wiele ciekawostek o tych małych stworzonkach: ile ważą, jak się poruszają i jak długo żyją. Opowiedziały o szkodliwości bakterii, ale zwróciły też uwagę na wiele korzyści które z nich czerpiemy np. kiszonki, produkcja serów, kefirów, twarogów czy ochrona przed chorobami.🍶🧀🥒 Uczennice przedstawiły co powinniśmy robić, aby utrzymać zdrowie. Swoją prezentację zakończyły zabawnym wierszykiem „My jesteśmy mikroby”. Bardzo dziękujemy Mai i Laurze. 🙂

Po prezentacji dziewczynek uczniowie klasy Ia i IIc wzięli udział w konkursie o tematyce zdrowia. Dwie grupy: Witaminki i Zdrowe dzieci rywalizowały ze sobą podczas rozwiązywania zagadek, quizów, odpowiadały na różne pytania, a także wykonywały zadania interaktywne o tematyce zdrowotnej.

Oba zespoły poradziły sobie doskonale, zdobywając ex aequo I miejsce. Nasze zmagania zakończyliśmy pracą plastyczną „Jak dbać o zdrowie?” i zdrowym soczkiem. 🍎🍊🧃

Nie tylko wiele się dziś nauczyliśmy, ale i też dobrze bawiliśmy!

 

Elżbieta Kociela, Magdalena Jarnicka