4 czerwca  uczniowie klasy 3b i 3c mieli możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, edukacyjnej instytucji,  która stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia interaktywnych wystaw i eksperymentowania. Bawili się i eksperymentowali przy różnych strefach tematycznych. Pierwsza z nich to „Hydroświat”, gdzie zgłębiali tajemnice wodnego świata. Druga sfera nazywana jest „Drzewem Życia”. Tutaj dzieci zgłębiały zagadnienia przyrodnicze. W świecie „Niewidocznych Sił” prezentowane były fizyczne ciekawostki. Czwarta ze stref skupiała się na ludzkim ciele, a piąta dotyczyła chorób i promocji zdrowia. Ilość atrakcji dla dzieci była niesamowita. Każdy znalazł coś dla siebie.

Dzieci uczestniczyły również w fascynujących warsztatach „Wyprawa na Marsa”. Ich celem było zapoznanie z osiągnięciami związanymi z eksploracją kosmosu, szczególnie z badaniem planety Mars. Zajęcia były fabularyzowane, uczniowie wybrali się w misję na Marsa. W tym celu przechodzili odpowiednie szkolenie, aby zostać kadetem kosmicznej floty. Dzieci  poznały produkty, które zostały stworzone na potrzeby misji kosmicznych, a następnie weszły do codziennego użytku każdego z nas. Uczyły się również rozpoznawać minerały. Poznały pojęcia – liofilizowane pożywienie, panele słoneczne, energia słoneczna. Uczniowie przeprowadzali też proste doświadczenia naukowe, poznali łaziki marsjańskie i ich nazwy. Warsztaty były fascynujące.

Naszą wycieczkę uatrakcyjniła wizyta w Mac Donaldzie, smaczny obiad i oczywiście kupno pamiątek.

Dziękujemy Paniom Natalii Bevz i Marcie Gościniak za opiekę podczas wycieczki.

Do Kołobrzegu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Elżbieta Kociela, Mariola Polak