Bianka i Miłosz wraz z Rodzinami w tym miesiącu odwiedzili niezwykłe miejsce na Ziemi, jakim jest Islandia.

Uczniowie, wykorzystując prezentację przygotowaną przez Pana Szumlewicza opowiedzieli nam o tym osobliwym kraju.

Przedstawili położenie wyspy i jej stolicę. Opowiedzieli o licznych wulkanach. Dowiedzieliśmy się, że wiele z nich jest wciąż czynne. Niezwykle ciekawe było to, że Bianka i Miłosz znaleźli się w miejscu, gdzie stykają się płyty tektoniczne kontynentu Zachodnioamerykańskiego i Euroazji. Czyli można powiedzieć, że w jednej chwili byli na dwóch kontynentach. 😃

Uczniowie opowiedzieli o pięknych wodospadach, tych wielkich i tych małych. Duże wrażenie wywołały na nas przedstawione gejzery, czyli gorące źródła. Bianka i Miłosz wraz ze swoimi bliskimi mieli możliwość kąpać się w takim gorącym źródle! 😆

Islandia kojarzona jest również z licznymi lodowcami. O nich również opowiadały nam dzieci.

Bianka i Miłosz wraz z Rodzinami przeżyli wspaniałą przygodę. Aż chciałoby się na własne oczy zobaczyć to niezwykłe miejsce.

Dziękujemy bardzo Biance i Miłoszowi za opowieść o Islandii, a Panu Szumlewiczowi za przygotowanie tak ciekawej prezentacji. 🤩

Elżbieta Kociela