Niedawno w kanonie lektur szkolnych pojawiła się książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)”. W minionym tygodniu lekturę tę omawiali uczniowie klasy II „b” i sprawiło im to wielką frajdę , bo jak się okazało przygody skarpetek, które wyruszają w świat, aby zrobić karierę lub pomagać innym są ciekawe, wciągające i niewiarygodne. Podsumowaniem zajęć z lekturą było stworzenie przez drugoklasistów plakatów zachęcających do przeczytania tej książki przez inne dzieci. Uczniowie wspaniale sobie z tym zadaniem poradzili – wykonali piękne kolorowe skarpetki oraz zapisali krótkie informacje co im się w niej najbardziej podobało i dlaczego warto po nią sięgnąć. Zachęcamy więc do czytania!!!

Mariola Polak