W dniach 31 maja -2 czerwca uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w fascynującej wycieczce, której program obejmował zwiedzanie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz wizytę w Pradze i Skalnym Mieście.
Pierwszego dnia odkrywaliśmy najurokliwsze miejsca Szklarskiej Poręby i okolic. Zwiedziliśmy Leśną Hutę Szkła – jedną z ostatnich tego typu manufakturę w Europie. Klimatyczna i kameralna huta odkryła przed nami tajniki sztuki wytapiania kolorowego szkła.
Tego samego dnia zobaczyliśmy także Wodospad Szklarki, bujaliśmy się na Chybotku i podziwialiśmy panoramę Gór Izerskich rozciągającą się ze Złotego Widoku.
Drugi dzień w całości upłynął nam na zwiedzaniu Pragi – jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Zobaczyliśmy Katedrę św. Wita, Zamek Praski, spacerowaliśmy po wyjątkowym Moście Karola oraz po uliczkach Starego Miasta.
Ostatnim etapem naszej wyprawy było Skalne Miasto w Ardszpadzie, które odkryło przed nami tajemnice kamiennego labiryntu. To urokliwe miejsce stało się inspiracją dla twórców filmu „Opowieści z Narnii”.
Zmęczeni, ale szczęśliwi pożegnaliśmy Czechy i z ogromem wrażeń wróciliśmy do domu.