„Order Młodego Bohatera” to specjalna nagroda przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla młodzieży za odpowiedzialną i godną naśladowania postawę.
Dla kogo Order ?
Jeśli znacie kogoś młodego, kto nie bał się pomóc w sytuacji trudnej, kryzysowej i niebezpiecznej, kogoś, kto wykazał się odpowiedzialną i godną naśladowania postawą, a dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb przyczynił się do uratowania zdrowia lub życia innych osób albo zażegnania niebezpieczeństwa i chcecie mu podziękować za to w szczególny sposób, to „Order Młodego Bohatera” jest właśnie dla niego.
Wyróżnienie
Wyróżnienie mogą otrzymać kandydaci, którzy w momencie zdarzenia nie przekroczyli osiemnastu lat. Medal może zostać przyznany także osobom, które posiadają zezwolenie na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy kandydat do Medalu, którego zgłoszenie zostanie zakwalifikowane, otrzyma unikalny, numerowany medal.

Więcej informacji u pani Pauliny Pobereżko-Handor i pani Agaty Majewskiej.