W pa藕dzierniku w ramach obchodu Mi臋dzynarodowego 艢wi臋ta Bibliotek Szkolnych odby艂o si臋 pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczni贸w klas I.

G艂贸wnym celem uroczysto艣ci by艂o zach臋cenie najm艂odszych uczni贸w do korzystania z biblioteki szkolnej, wypo偶yczania ksi膮偶ek oraz nieustannego rozwijania umiej臋tno艣ci czytania. Zanim jednak uczniowie z艂o偶yli przyrzeczenie, dowiedzieli si臋, jak nale偶y dba膰聽 o ksi膮偶ki, czego nie wolno robi膰 czytaj膮c. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy z艂o偶yli uroczyste przyrzeczenie, 偶e zawsze b臋d膮 szanowa膰 ksi膮偶ki. Pami膮tkowy dyplom i zak艂adki, kt贸re otrzymali b臋d膮 im przypomina艂y o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie mogli wypo偶yczy膰 swoj膮 pierwsz膮 ksi膮偶k臋. Na pewno w tym momencie rado艣膰 nowych czytelnik贸w by艂a najwi臋ksza.馃槃

OD TEJ PORY WSZYSCY STALI艢CIE SI臉 CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
I 聽MO呕ECIE SAMODZIELNIE KORZYSTA膯 Z JEJ ZBIOR脫W,
WYPO呕YCZA膯 KSI膭呕KI DO DOMU I POCZYTA膯 SOBIE W CZYTELNI.
MAM 聽NADZIEJ臉, 呕E CH臉TNIE B臉DZIECIE NAS ODWIEDZA膯,
DO CZEGO DZI艢 SERDECZNIE WAS ZACH臉CAM.
KA呕DY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE CO艢 DLA SIEBIE 聽I PRZYJEMNIE SP臉DZI CZAS.

聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 聽 Agnieszka J贸藕wicka