„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem”

Kornel Makuszyński

W październiku w ramach obchodu Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych i działań NPRC 2.0 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pamiątkowy dyplom i zakładki, które otrzymali będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

I MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ Z JEJ ZBIORÓW,

WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI.

MAM NADZIEJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ,

DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAM.

KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS.