Serdecznie zapraszamy  wszystkich naszych uczniów do udziału w organizowanym przez naszą szkołę Powiatowym Konkursie na Rodzinny Wieniec Adwentowy, którego celem jest upowszechnianie tradycji związanych z adwentem, kultywowanych w krajach niemieckojęzycznych oraz anglosaskich, ale który ma przede wszystkim na celu wspólną zabawę rodzinną.

Adwent to zarówno dla ludzi wierzących jak i dla tych poszukujących czas oczekiwania. Pierwsi czekają na Boże Narodzenie, drudzy na choinkę, wigilijne potrawy, uroczyste rodzinne spotkania.

Dla wszystkich jest to czas pełen uroku, niezwykły i cudowny. Czas związany z wieloma tradycjami. Jedna z nich to wieniec adwentowy, który powinien gościć w każdym domu. W krajach niemieckojęzycznych dom bez wieńca adwentowego w czasie adwentu to jak dom bez choinki w święta. W krajach anglosaskich wieniec adwentowy zdobi drzwi prawie wszystkich domostw.  Kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca.

Niemiecki wieniec adwentowy to wieniec z czterema świeczkami, z których każda symbolizuje kolejny tydzień adwentu. Rodzina gromadzi się w każdy wieczór niedzieli adwentowej na modlitwę, zapalając przy zgaszonym świetle kolejne świece. Świece są zapalane w czasie modlitwy, wspólnych posiłków i spotkań.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie  wieńca adwentowego. Na piękne wieńce czekamy do 3.12.2021. Technika prac dowolna, oceniane będą kreatywność oraz estetyka pracy. Jury ogłosi wyniki do 6.12.2021.

Wszystkie wieńce zostaną przeznaczone do sprzedaży podczas kiermaszu świątecznego, a uzyskane fundusze przekazane zostaną na cele charytatywne .

Każdą pracę należy opisać, podając: imię i nazwisko autora, klasę, nazwę i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna.

Jury przyzna nagrody rzeczowe za miejsca I-III, organizator przewiduje również wyróżnienia.

Prace oddajemy do nauczycielek języka niemieckiego.

A więc do dzieła!

Czekamy z niecierpliwością!!!!

karta zgłoszenia wieniec (1)

regulamin rodzinnego konkursu adwentowego