W ramach realizacji działań projektowych uczniowie z naszej szkoły : Tomek Szydłowski 8b, Jakub Kołodziej 8b, Aleksander Dąbrowski 8b, Ksawery Andrzejewski 8c, Kajetan Kowalczyk 6a, wzięli udział w 5 godzinnych warsztatach „Początkujacy programiści gier”, które przeprowadził nasz włoski partner Szkoła IC Socrate-Mallardo i Paidea z Alessia Carmen Scotti Belli & C. Włoscy uczniowie, którzy wcześniej zdobyli doświadczenie w programowaniu gier, podzielili się zdobytym doświadczeniem z naszymi uczniami.

Projekt ma na celu zwiększenie zainteresowania uczniów programowaniem oraz zagadnieniami globalnymi, takimi jak zmiany klimatyczne. Ucząc się, co powoduje zmiany klimatyczne i jakie zachowania należy zmodyfikować, aby chronić naszą planetę, uczestnicy zdobędą również kompetencje cyfrowe, które będą mogli wykorzystać później w swojej edukacji.

Agnieszka Ostrowska, Anna Bujak