Pierwszy dzień wymiany międzynarodowej rozpoczęliśmy od spotkania w Szwajcarii z grupą uczniów i nauczycieli z Grecji. Wspólnie zwiedziliśmy Zurich i udaliśmy się do Francji. Tu przywitali nas uczniowie i nauczyciele z partnerskiej szkoły w Rouffach. Po zwiedzeniu szkoły udaliśmy się na wspólną kolację.

Drugi dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania i wyjazdu na plantację winogron.

Ponieważ nasza szkoła partnerska kształci przyszłych somelierów, a uczniowie w ramach zajęć praktycznych produkują białe i czerwone wino, poznawaliśmy tajniki produkcji tego trunku począwszy od zbioru dojrzałych i słodkich winogron. Po wspólnym obiedzie udaliśmy się na spotkanie z Dyrektorem szkoły. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali upominki od goszczących nas Francuzów. Następnie udaliśmy się do winiarni, gdzie poznaliśmy tajniki produkcji wina, na spotkanie z merem miasta, a wieczorem na rozgrywki sportowe.

 

Agnieszka Socha i Mariola Stańczak