Najważniejsze wydarzenie sportowe projektu Fair Friends miało miejsce na gościnnym boisku Szkoły Podstawowej nr 5. Każda drużyna składająca się z dwóch chłopców i dwóch dziewczynek rozegrała trzy mecze w swojej grupie. Liczyła się dobra zabawa i fair play. Były mecze wygrane, były też przegrane,  ale najważniejsze, że klasa 5a reprezentująca naszą szkołę w tym projekcie otrzymała za wszystkie mecze najwyższe punkty za przestrzeganie zasad gry.

Kolejny dzień projektu przebiegał pod znakiem zabawy na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie. Niektórzy okazali się mistrzami rodeo, inni woleli sprawdzać atrakcje wodne i suszyć zamoczone ubrania. Pogoda dopisała, humory też.

W piątek goście zostali pożegnani i bez niespodzianek dotarli do Berlina, skąd dotarły powtórne podziękowania za miło spędzony  czas w Kołobrzegu.

Klasa 5a już pakuje walizki na rewizytę w Berlinie, która rozpocznie w poniedziałek.

Projekt Fair Friends jest finansowany ze środków Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM