Organizacja życia pszczół w ulu, hierarchia i podział zadań to zagadnienie bardzo ciekawe i tajemnicze. O tym jak wygląda codzienność w ulu, uczniowie klasy  3a dowiedzieli się prezentując własne projekty. Oprócz prezentacji multimedialnej, plakatów i ciekawostek, odwiedził nas również dziadek Olgi, który jest pszczelarzem i zarazem wielkim pasjonatem pszczół.

 Dziadek Olgi opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć, a nawet niektóre przymierzyć, najważniejsze przyrządy pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę, plastry miodu. Temat pszczół wszystkich bardzo zainteresował, uczniowie z ciekawością przyglądali się poszczególnym rekwizytom, zadawali wiele pytań. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa. Na zakończenie odbyła się słodka niespodzianka – degustacja miodów, który dzieci z wielką przyjemnością smakowały, poznając jego odżywcze właściwości.

Dziękujemy Panu Piotrowi za przekazanie nam wszystkim cennych informacji, ciekawostek na temat pszczelarstwa oraz poświęcony czas.🌻🐝

A.Gawrońska