Realizacja projektu Interreg EDUKACJA CYFROWA I WSPARCIE INTENSYWNEJ WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKICH SZKÓŁ W CZASCH COVID 19. W klasie 2A po raz kolejny gościliśmy Panią Joannę Skicińską aby przybliżyła nam tajniki tańca. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że …💃🕺Taniec to doskonała forma aktywności fizycznej👍👍👍Pozwala nie tylko pozbyć się nadmiaru energii ale również polepszyć kondycję ruchową oraz walczyć z wadami postawy. … Różnorodność form tanecznych np. Zumba dla dzieci, umożliwia wprowadzenie tańca do pracy z wszystkimi grupami wiekowymi i sprawnościowymi na każdym etapie kształcenia. Taniec poprawia samopoczucie psychiczne i zmniejsza uczucie osamotnienia gdyż zajęcia odbywają się w grupach. Taniec poprawia pamięć, koncentrację a co ciekawe dzięki zajęciom uczestnicy uważają, że polepszeniu ulega ich atrakcyjność. Ta forma aktywności fizycznej pozwala przezwyciężyć nieśmiałość względem siebie samego ale także względem innych ludzi. Pomaga, jak wiele zajęć sportowych, poznać ograniczenia ze strony naszego ciała a także umysłu.
Magdalena Jarnicka, Joanna Skicińska.